TÁMOP- 3.4.1.B-11/2-2012-0005

TÁMOP- 3.4.1.B-11/2-2012-0005 TÁMOP- 3.4.1.B-11/2-2012-0005

Örömmel tájékoztatjuk Önt, intézménye pedagógusait, hogy a

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet,

Pedagógiai Szakmai és Szakszolgálat

pályázatot nyújtott be

TÁMOP- 3.4.1.B-11/2

Migráns hátterű tanulók nevelésének és oktatásának segítése II. szakasz

témában

''Van közünk egymáshoz? Hozzám, hozzád, mindenkihez,

aki véletlenül épp itt él épp most, és akin múlik, hogy mi lesz a világból?''

(Ingrid Sjöstrand)

címmel.

Pályázatunkat az Irányító Hatóság

30 513 302 Ft

összegű támogatásra érdemesnek ítélte.

Célunk:

A migráns hátterű gyermekeket/tanulókat nevelő intézményeknek módszertani, disszeminációs anyagok készítése.

A célcsoportot segítő pedagógiai módszertani rendszer kialakítása, a migráns hátterű családok elfogadottságának növelése.

Migráns hátterű gyermekek/tanulók és „befogadó” társaik számára közös programok szervezése, mert „van közünk egymáshoz”.

Pedagógusoknak a globális, interkulturális, nyelvi nevelés témában képzések tartása. Bemutatunk jó gyakorlatokat, kapcsolati háló építése a szakmaközi együttműködések érdekében.

Célcsoportunk:

1. Gyermekek, tanulók migráns háttérrel

(magyar állampolgár, aki az elmúlt 3 évben szerezett magyar állampolgárságot, vagy létesített szálláshelyet vagy lakóhelyet Magyarországon; a szabad mozgás és tartózkodás jogát Magyarországon gyakorolja; nem magyar állampolgár; menedékes, oltalmazott)

2. Nevelési és oktatási intézmények pedagógusai, ideértve migráns hátterű gyermekek nevelését-oktatását végző nevelési és oktatási intézmények pedagógusai, és a gyermekekkel/ tanulókkal foglalkozó szakemberek

3. Szülők, családok bevonása (migráns háttérrel rendelkezők és a környezetükben élő családokkal együtt)

Az összefoglaló a megvalósult szakmai programjainkról itt található