Meseírók A-Z Szakmai műhelyfoglakozás a könyvtárban

A nyertes ZOUNOK II. projekt keretében (TÁMOP-3.2.4-08/1-2009-0069) a pedagógiai szakkönyvtár az olvasáskultúra fejlesztését, könyvtári szolgáltatások népszerűsítését célzó programokat valósít meg. Ennek egyik eleme az a szakmai műhely, melynek keretében a pedagógusok megismerhetik a szakterületükkel kapcsolatos, források feldolgozásán alapuló tanítás-tanulás, illetve a könyvtári információszerzés, -kezelés, -feldolgozás tanításának módszereit annak érdekében, hogy a könyvtári források szerephez jussanak a tanulói-tanári tevékenységekben.

Az első foglalkozást a Pedagógiai Hetek keretében szerveztük, a Hild Viktor Városi Könyvtár gyermekkönyvtárába, ahol Balázsné Prohászka Mária gyerrmekkönyvtáros állatmesék feldolgozásához nyújtott segítséget egy 45 perces foglalkozás bemutatásával. Az ezt követő szakmai beszélgetés során a kollégák megosztották egymással jó gyakorlataikat, ötleteiket.

A következő műhelyről a pedagógiai intézet honlapján és az iskolának küldött elektronikus levélben tájékoztatjuk Önöket. A programról további információt Barabás Krisztina kolléganő nyújt az 56/510-718-as telefonszámon, vagy a barabas@szolnok-ped.sulinet.hu címen.

Meseírók A-Z Szakmai műhelyfoglakozás a könyvtárban