JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYEI ÉS BÁCS-KISKUN MEGYEI PEDAGÓGIAI HETEK 2014

Köznevelési intézmények programkínálata

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYEI ÉS BÁCS-KISKUN MEGYEI PEDAGÓGIAI HETEK 2014

„Nincsen út járatlan és nincs az a cél, amelyhez ne vezetne ösvény.”

(Boncza Berta)

2014-ben JNSZ megye 25 és Bács-Kiskun megye 6 köznevelési intézménye csatlakozott a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet kezdeményezéshez és összesen 84 különböző program keretében teszi közkinccsé tapasztalatait, jó gyakorlatait.

A programok a köznevelés újdonságaira épülnek: új köznevelési tartalmak a nevelés-oktatásban, az új tantárgyak, valamint a kerettanterv bevezetésének tapasztalatai, az egésznapos iskola, a mindennapos testnevelés, pedagógus előmeneteli rendszerhez illeszkedő programok, projektek, bemutató foglalkozások/órák, hospitálási lehetőségek óramegbeszéléssel, tehetségfejlesztés, felzárkóztatás, differenciálás, kooperativitás, tantárgyak közötti kapcsolódási pontok, tanulói, tanári együttműködések.

Az alábbi elektronikus kiadványokban tesszük közzé az óvodák, iskolák széles programkínálatát. Arra kérjük a pedagógus kollégákat, hogy böngésszenek az ingyenes programok között. Használják ki a szakmai fejlődés támogatásának ezt a lehetőségét. Tanuljanak egymástól! Az aktuális események követéséhez kísérjék figyelemmel Facebook profilunkat is.